بندهای چرمی سیلورتو زیبایی مضاعفی به ظاهر ساعت‌های ما می‌دهند. این بندها مناسب هر موقعیتی بوده و در همه‌جا می‌درخشند. به همین خاطر هم باید تا جای ممکن از آن‌ها به‌منظور سالم ماندن مراقبت کرد. بندهایی از جنس پوست گاو، گوساله، شتر، شترمرغ، اسب، بوفالو، مار، کوسه یا حتی تمساح؛ در کارخانه‌های چرم‌سازی توسکانی به‌دقت دباغی گیاهی می‌شوند تا حداکثر دوام را به دست آورند. بااین‌حال، بسیار مهم است که به این موضوع توجه شود که این چرم‌ها نیز دارای یک طول عمر مشخص بوده و نسبت به بندهای فلزی ساعت‌ها، زودتر خراب می‌شوند. به‌طوری‌که عمر متوسط یک بند چرمی با استفاده‌ی هرروزه در حدود 18 ماه است که البته شرکت سیلورتو با استفاده از چرمهای مرغوب عمر مفید بند را افزایش داده و بندهایش را 36 ماه گارانتی کرده و قطعا انتظار عمر بیشتری از بندهای سیلورتو خواهد رفت! قطعاً این عمر متوسط می‌تواند با توجه به استفاده‌ی فرد نیز متغیر باشد. ازاین‌رو نیاز است تا به نکاتی برای افزایش طول عمر آن توجه شود. به‌منظور افزایش بیشتر طول عمر بند ساعت خود از تماس مستقیم آن با آب و یا رطوبت جلوگیری کنید.
به‌خصوص اینکه:

  • قبل از حمام رفتن یا شستن دست‌ها ساعت خود را دربیاورید.
  • از رفتن به داخل استخر یا دریا همراه با ساعت خود خودداری کنید. حتی اگر جنس بند ساعت شما از پوست کوسه یا تمساح باشد.
  • از اسپری کردن عطر و ادوکلن یا تماس کرم‌های پوست با بند ساعت تا حد امکان اجتناب کنید.
  • قبل از انجام کارهای منزل و به‌منظور جلوگیری از هرگونه آسیب شدید، ساعت خود را درآورید.

اگر بند ساعت شما نیازمند تمیز شدن است، آن را با آب سرد شسته و هرگز آن را در حالت خیس رها نکنید.
به همین منظور مطمئن شوید که بند ساعت خود را با یک پارچه‌ی نرم و تمیز به‌طور کامل خشک می‌کنید.
به‌علاوه دقت داشته باشید که برای خشک‌کردن بند ساعت، آن را در معرض نور آفتاب یا هرگونه منبع حرارتی شدیدی قرار ندهید. بندهای سیلورتو با توجه به کیفیت ممتاز خود احتیاجی به واکس زدن ندارند پس از واکس زدن بند اجتناب بورزید. شما باید بند ساعت خود را به‌طور مرتب عوض کنید. این کار می‌تواند از طریق تعویض کلی ساعت همراه با بند آن انجام شود یا اینکه می‌شود با استفاده از بندهای متعدد، ظاهر ساعت را نیز به‌راحتی عوض کرد. این کار نه‌تنها به شما امکان ست کردن بند ساعت با سایر لباس‌هایتان را می‌دهد، بلکه به عمر مفید بند ساعت شما نیز می‌افزاید. توصیه‌ی دیگر برای جلوگیری از آسیب بند ساعت، خودداری از سفت بستن آن بر روی مچ دست است.بند ساعت را کمی شل‌تر ببندید تا ساعت شما آزادانه در دستانتان حرکت کند.این کار مانع از کش آمدن بند ساعت می‌شود. در پایان نیز به نیاز خود توجه کرده و متناسب با آن بند ساعت را انتخاب کنید.
اگر در مناطقی از کشور با آب‌وهوای گرم زندگی می‌کنید یا اینکه فعالیت‌های سنگینی انجام می‌دهید، به سراغ بندی با جنس مقاوم‌تر نظیر شتر و بوفالو و یا پوست تمساح بروید.
اگر دارای آلرژی هستید، در هنگام خرید به گزینه‌ی بندهای ضد آلرژی هم توجه کنید. متذکر میشود در تولید بندهای سیلورتو از چرم رویه و آستر ضد حساسیت استفاده شده است.